Salimos de fiesta en España

Salimos de fiesta en España

przez piątek 4 listopada 2016 0 komentarzy
Jadąc do Hiszpanii często myślimy nie tylko o zwiedzaniu, ale także o wyjściu na imprezę. Oto temat (nie tylko) dla wielbicieli imprez i szaleństw do białego rana.

portada

Być może zwiedziliście już w ciągu dnia Madryt lub Barcelonę (visitar Madrid o Barcelona). A może jednak, dla odmiany, obraliście spokojny hotel nad morzem (el hotel al lado del mar). Gdziekolwiek byście nie byli w Hiszpanii, wieczorami trzeba koniecznie wyjść na imprezę (salir de fiesta), czyli wyjść gdzieś „pohulać” (salir de juerga/ir de marcha/ir de parranda).

Zabawy w hotelu nie będą tym samym, co wyjście do typowego hiszpańskiego baru (ir al bar español) zwanego czasem potocznie un bareto lub un garito. Pamiętajmy, aby nie wyjść na imprezę zbyt wcześnie (salir de fiesta demasiado temporano), aby „nie pocałować klamki” hiszpańskiego pubu. Być może dobrym pomysłem będzie pójście na tapas (ir de tapas), żeby nie pić na pusty żołądek (beber alcohol con el estómago vacío/lub en ayunas – na czczo).

Young friends having great party with dancing

Young friends having great party with dancing

Gdy już najedliśmy się do syta (comer hasta hartarse/comer lo suficiente) możemy skierować się w kierunku baru i zamówić drinka (pedir una copa). Wybór jest duży. Możemy zamówić koktajle (los cubatas), rum z coca-colą, tzw. cuba libre, cydr (la sidra),  hiszpańskie wino z sokiem i owocami, tzw. sangría, lub też wytrawne wino z coca-colą, tzw. kalimoxo. Jeśli hiszpańskie alkohole Ci nie odpowiadają, możesz zamówić piwo (la cerveza) lub shota z wódki (un chupito de vodka) czy tequili (un chupito de tequila). Pamiętajmy jednak, aby za bardzo się nie upić (emborracharse/ponerse ciego), bo jutro grozi nam kac (tener resaca).

Kiedy impreza już się rozkręca, DJ gra najnowsze hity (toca los éxitos), a bar zostaje przepełniony ludźmi (está petado/lleno de gente), my też wkraczamy na parkiet (salir a la pista de baile). Śpiewamy (cantamos) i tańczymy (bailamos). Bawimy się świetnie (nos divertimos/lo pasamos muy bien), poznajemy nowych ludzi (conocemos gente nueva), niektórzy usiłują nas poderwać (intentan ligar con nosotros). Nad ranem padamy już z nóg (nos caemos de cansancio), więc decydujemy się wrócić do hotelu (volvemos al hotel).

zonas-de-fiesta-y-activa-vida-nocturna-imagen-1600x1064

Brak komentarzy

Przejdź do dyskusji

Brak komentarzy

Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy.

Twoje dane będą bezpieczne!Zarówno Twój adres e-mail, jak i pozostałe dane osobiste, nie zostaną przekazane osobom trzecim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.