Ulubione książki do nauki hiszpańskiego

Ulubione książki do nauki hiszpańskiego

przez sobota 21 listopada 2015 0 komentarzy
Jeśli lubicie książki i język hiszpański, ten post jest właśnie dla Was. 🙂 Poniżej przedstawiam Wam listę kilku ciekawych pozycji książkowych do nauki języka hiszpańskiego, które mogą Was zainteresować.

 

Gordana Vranic: HABLAR POR LOS CODOS. FRASES PARA UN ESPAÑOL COTIDIANO

Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają książek z hiszpańskimi idiomami i utartymi zwrotami. Hablar por los codos zawiera wiele kolorowych ilustracji przedstawiających dane wyrażenie w przezabawny sposób. Wszystko to ma nam ułatwić zapamiętywanie hiszpańskich idiomów. Oprócz ilustracji znajdziemy wyjaśnienie podanego wyrażenia oraz przykłady jego użycia.

Książka napisana jest tylko po hiszpańsku.

Cover Hablar por los codos - by JPR504

 


 

María Prieto Grande: HABLANDO EN PLATA. DE MODISMOS Y METÁFORAS CULTURALES

Kolejna książka z hiszpańskimi idiomami, metaforami i przysłowiami. Warto się w nią zaopatrzyć z kilku względów. Po pierwsze, zawiera mnóstwo ćwiczeń, które są bardzo zróżnicowane. Poza tym, wszystkie idiomy i wyrażenia są posegregowane tematycznie, co ułatwia nam naukę. Co więcej, zawarte w książce wyrażenia są bardzo popularne w Hiszpanii, więc warto jest się ich nauczyć.

Hablando en plata jest również, tak jak Hablar por los codos, książką w języku hiszpańskim.

hablando-en-plata-modismos-y-metaforas-culturales-prieto-maria


Anna Wawrykowicz: HISZPAŃSKI BEZ PROBLEMÓW

Chociaż wszystkie książki pani Anny Wawrykowicz zasługują na szczególną uwagę, moją ulubioną pozycją książkową jest Hiszpański bez problemówTreść książki jest napisana bardzo przystępnym językiem, zaś każdy omówiony problem dogłębnie wyjaśniony i oparty na przykładach. Co więcej, wszystkie elementy są posegregowane w porządku alfabetycznym, przez co znalezienie danego zagadnienia nie sprawia żadnych trudności.

hiszpanski-bez-problemow-b-iext6759245


Oscar Perlin: JĘZYK HISZPAŃSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli lubisz samouczki i dopiero zaczynasz naukę języka hiszpańskiego, polecam tę właśnie pozycję. Dlaczego? Sama zaczynałam moją przygodę z hiszpańskim właśnie od tej książki, i bardzo miło wspominam przechodzenie przez kolejne jej rozdziały. Sporo się z niej nauczyłam, co ułatwiło mi późniejszą, szybszą już, naukę języka na uczelni. Przyznam, że nie znam najnowszego wydania, ale podejrzewam że jest jeszcze lepsze niż kiedyś.

 untitled


Assimil: JĘZYK HISZPAŃSKI ŁATWO I PRZYJEMNIE

Jeśli już jesteśmy przy samouczkach, to nie może zabraknąć takiej pozycji jak Język hiszpański łatwo i przyjemnie wydawnictwa Assimil. Samouczki z Assimila polecił mi niegdyś mój znajomy poliglota Luca Lampariello, i muszę przyznać mu rację, że spełniają swoje zadanie.

jezyk-hiszpanski-latwo-i-przyjemnie-ksiazka-mp3-middle


Luis Aragonés, Ramón Palencia: GRAMÁTICA DE USO DEL ESPAÑOL

Gramática de uso del español to seria trzech książek dla różnych poziomów zaawansowania, od A1 po C2. Jeśli kiedykolwiek studiowaliście filologię hiszpańską, z pewnością natknęliście się również na tą sztandarową pozycję książkową. Wszystkie trzy książki z serii są napisane tylko po hiszpańsku. W środku znajdziecie objaśnienia gramatyczne i mnóstwo ćwiczeń. 

51FrigKxg+L._AC_UL320_SR236,320_

 gramatica-de-uso-del-espanol-b1b2-1-638 915EWTwaJ5L

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rafael Álvarez Merlo, Emilio Alejandro Núñez Cabezas: PRÁCTICAS DE LENGUA ESPAÑOLA,
niveles medio y superior

Jak wskazuje sam tytuł, ta pozycja książkowa jest przeznaczona dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników języka hiszpańskiego. Lubię ją głównie ze względu na ilość ćwiczeń gramatycznych (ja akurat lubię gramatykę i ćwiczenia), zaś na samym końcu znajdziecie załączony klucz. Jeśli więc chcecie poćwiczyć pewne kwestie językowe (np. przed egzaminem), ta książka na pewno Wam się przyda.

51P-p5gqlGL._SX338_BO1,204,203,200_


Edgard: REPETYTORIUM TEMATYCZNO-LEKSYKALNE HISZPAŃSKI

Bardzo lubię książki do hiszpańskiego wydawnictwa Edgard, tak jak zresztą PONSa. W tym zestawieniu wybrałam jednak Repetytorium tematyczno-leksykalne wyd. Edgard, świetnie posegregowane tematycznie i zawierające bogatą bazę słów. Do książki dołączona jest również płyta.

hiszpanski-repetytorium-leksykalno-tematyczne-b-iext4835973


M. Cybulska-Janczew, I. Fabjańska-Potapczuk: SŁOWNICTWO HISZPAŃSKIE W ĆWICZENIACH

Kolejna sztandarowa pozycja dla każdego studenta i ucznia języka hiszpańskiego. Książka jest dość gruba bo aż 330 stron. Jak sam tytuł wskazuje, książka zawiera mnóstwo ćwiczeń leksykalnych ułożonych tematycznie. Na początku niektórych rozdziałów znajdziemy też listy słówek.

sownictwo-hiszpaskie-w-wiczeniach_103525


Brak komentarzy

Przejdź do dyskusji

Brak komentarzy

Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy.

Twoje dane będą bezpieczne!Zarówno Twój adres e-mail, jak i pozostałe dane osobiste, nie zostaną przekazane osobom trzecim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.