Ulubione książki do nauki hiszpańskiego
przez Ela sobota 21 listopada 2015 0 komentarzyJeśli lubicie książki i język hiszpański, ten post jest właśnie dla Was. 🙂 Poniżej przedstawiam Wam listę kilku ciekawych pozycji książkowych do nauki języka hiszpańskiego, które mogą Was zainteresować.
Gordana Vranic: HABLAR POR LOS CODOS. FRASES PARA UN ESPAÑOL COTIDIANO
Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają książek z hiszpańskimi idiomami i utartymi zwrotami. Hablar por los codos zawiera wiele kolorowych ilustracji przedstawiających dane wyrażenie w przezabawny sposób. Wszystko to ma nam ułatwić zapamiętywanie hiszpańskich idiomów. Oprócz ilustracji znajdziemy wyjaśnienie podanego wyrażenia oraz przykłady jego użycia.
Książka napisana jest tylko po hiszpańsku.
María Prieto Grande: HABLANDO EN PLATA. DE MODISMOS Y METÁFORAS CULTURALES
Kolejna książka z hiszpańskimi idiomami, metaforami i przysłowiami. Warto się w nią zaopatrzyć z kilku względów. Po pierwsze, zawiera mnóstwo ćwiczeń, które są bardzo zróżnicowane. Poza tym, wszystkie idiomy i wyrażenia są posegregowane tematycznie, co ułatwia nam naukę. Co więcej, zawarte w książce wyrażenia są bardzo popularne w Hiszpanii, więc warto jest się ich nauczyć.
Hablando en plata jest również, tak jak Hablar por los codos, książką w języku hiszpańskim.
Anna Wawrykowicz: HISZPAŃSKI BEZ PROBLEMÓW
Chociaż wszystkie książki pani Anny Wawrykowicz zasługują na szczególną uwagę, moją ulubioną pozycją książkową jest Hiszpański bez problemów. Treść książki jest napisana bardzo przystępnym językiem, zaś każdy omówiony problem dogłębnie wyjaśniony i oparty na przykładach. Co więcej, wszystkie elementy są posegregowane w porządku alfabetycznym, przez co znalezienie danego zagadnienia nie sprawia żadnych trudności.
Oscar Perlin: JĘZYK HISZPAŃSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Jeśli lubisz samouczki i dopiero zaczynasz naukę języka hiszpańskiego, polecam tę właśnie pozycję. Dlaczego? Sama zaczynałam moją przygodę z hiszpańskim właśnie od tej książki, i bardzo miło wspominam przechodzenie przez kolejne jej rozdziały. Sporo się z niej nauczyłam, co ułatwiło mi późniejszą, szybszą już, naukę języka na uczelni. Przyznam, że nie znam najnowszego wydania, ale podejrzewam że jest jeszcze lepsze niż kiedyś.
Assimil: JĘZYK HISZPAŃSKI ŁATWO I PRZYJEMNIE
Jeśli już jesteśmy przy samouczkach, to nie może zabraknąć takiej pozycji jak Język hiszpański łatwo i przyjemnie wydawnictwa Assimil. Samouczki z Assimila polecił mi niegdyś mój znajomy poliglota Luca Lampariello, i muszę przyznać mu rację, że spełniają swoje zadanie.
Luis Aragonés, Ramón Palencia: GRAMÁTICA DE USO DEL ESPAÑOL
Gramática de uso del español to seria trzech książek dla różnych poziomów zaawansowania, od A1 po C2. Jeśli kiedykolwiek studiowaliście filologię hiszpańską, z pewnością natknęliście się również na tą sztandarową pozycję książkową. Wszystkie trzy książki z serii są napisane tylko po hiszpańsku. W środku znajdziecie objaśnienia gramatyczne i mnóstwo ćwiczeń.
Rafael Álvarez Merlo, Emilio Alejandro Núñez Cabezas: PRÁCTICAS DE LENGUA ESPAÑOLA,
niveles medio y superior
Jak wskazuje sam tytuł, ta pozycja książkowa jest przeznaczona dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników języka hiszpańskiego. Lubię ją głównie ze względu na ilość ćwiczeń gramatycznych (ja akurat lubię gramatykę i ćwiczenia), zaś na samym końcu znajdziecie załączony klucz. Jeśli więc chcecie poćwiczyć pewne kwestie językowe (np. przed egzaminem), ta książka na pewno Wam się przyda.
Edgard: REPETYTORIUM TEMATYCZNO-LEKSYKALNE HISZPAŃSKI
Bardzo lubię książki do hiszpańskiego wydawnictwa Edgard, tak jak zresztą PONSa. W tym zestawieniu wybrałam jednak Repetytorium tematyczno-leksykalne wyd. Edgard, świetnie posegregowane tematycznie i zawierające bogatą bazę słów. Do książki dołączona jest również płyta.
M. Cybulska-Janczew, I. Fabjańska-Potapczuk: SŁOWNICTWO HISZPAŃSKIE W ĆWICZENIACH
Kolejna sztandarowa pozycja dla każdego studenta i ucznia języka hiszpańskiego. Książka jest dość gruba bo aż 330 stron. Jak sam tytuł wskazuje, książka zawiera mnóstwo ćwiczeń leksykalnych ułożonych tematycznie. Na początku niektórych rozdziałów znajdziemy też listy słówek.
Brak komentarzy
Przejdź do dyskusjiBrak komentarzy
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy.