Wymiana językowa przez Internet – przydatne strony

Wymiana językowa przez Internet – przydatne strony

przez środa 25 listopada 2015 1 komentarz
Jeśli macie czasem ochotę porozmawiać z nativami języka hiszpańskiego wystarczy zarejestrować się na odpowiednich stronach internetowych i poszukać osób, które chętnie porozmawiałyby z Wami właśnie w tym języku. W ten sposób nie tylko praktykujecie nowy język obcy, ale również poznajecie ludzi z całego świata. Co więcej, jest to świetny sposób na motywację do nauki – nie ma chyba lepszego sposobu jak nauka języka poprzez prawdziwą konwersację.

 

 1. Sharedlingo

Sharedlingo powstało niedługo po zamknięciu bardzo podobnej strony internetowej, mianowicie Sharedtalk. Była to zdecydowanie moja ulubiona strona, na której poznałam wspaniałych i ciekawych ludzi zafascynowanych nauką języków obcych. Póki co Sharedlingo jest nową stroną, powoli zdobywającą nowych użytkowników. Mam nadzieję, że osiągnie taki sam sukces, jak Sharedtalk.

sharedlingo


2. Speaky

Poprzez Speaky możecie poznać ludzi z całego świata i praktykować naukę języków kompletnie za darmo. Stronka oferuje mam wiele opcji, między innymi video czat.

Speaky


3. How do you do?

Kolejna ciekawa stronka (link TUTAJ), na której możecie nie tylko prowadzić czat, ale również rozmawiać w obcym języku, z kamerką lub bez (tzw. voice chat). Oprócz tego możecie dołączyć do wybranego pokoju rozmów, w którym porozmawiacie z kilkoma ludźmi naraz (jest to dość popularna opcja na tego typu stronach internetowych).

How do you do


4. Coeffee.com

Coeffee.com to całkiem inna forma nauki języków, mianowicie przez gry i rozmowę w języku obcym. Głównym założeniem stronki jest wciąż wymiana językowa, ale Coeffee.com oferuje również naukę języka (np. wymowy, słownictwa) poprzez gry.

coeffee


5. Mylanguageexchange.com

My Language Exchange to jedna z najstarszych stron tego typu, założona w 2000 roku. U góry dostępne są opcje zmiany języka strony, między innymi na hiszpański, francuski i niemiecki. Niestety, strona jest częściowo odpłatna (np. wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników), zaś design nieco przestarzały. Stronka znalazła się na mojej liście ze względu na swoją długą historię i popularność (warto o niej wiedzieć), nie wiem jednak, czy naprawdę jest warta polecenia. Tym bardziej, że obecnie możemy korzystać z darmowych i bardziej nowoczesnych stron wymiany językowej.

my language exchange


6. Easy Language Exchange

Kolejna propozycja z mojej strony to Easy Language Exchange – stronka całkowicie darmowa. Tak jak w przypadku poprzednich stron do wymiany językowej, znajdziemy tutaj wiele opcji (voice chat, video chat, etc.), zgodnie z naszymi potrzebami.

ELE


7. Verbling

Stronka Verbling jest darmowa i działa głównie na zasadzie nauki języków przez video czat. Warto spróbować.

verbling


8. Busuu.com

Obok My Language Exchange, busuu.com jest najpopularniejszą stronką do nauki języków. Sami sprawdźcie i zdecydujcie, czy Wam odpowiada.

busuu


9. LingoGlobe

LingoGlobe jest bardzo charakterystyczną stroną do wymiany językowej. Możecie na niej używać forum, a także czatu. Wszystko całkowicie za darmo.

lingoglobe


10. Babel village

Babel village – całkiem nowa stronka, na której możecie rozmawiać do woli po hiszpańsku poznając przy okazji ciekawych ludzi z całego świata. Działa podobnie jak poprzednie propozycje.

babel


1 komentarz

Przejdź do dyskusji
  1. Agata
    #1 Agata 30 grudnia, 2015, 15:19

    Verbling jest darmowe, ale rozmowy już nie :/ Takie trochę korepetycje przez internet, od 30 zł/h.

    Odpowiedź na komentarz

Twoje dane będą bezpieczne!Zarówno Twój adres e-mail, jak i pozostałe dane osobiste, nie zostaną przekazane osobom trzecim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.