Carlos, Rey Emperador – serial

Carlos, Rey Emperador – serial

przez piątek 20 listopada 2015 0 komentarzy

Kolejna ciekawa propozycja hiszpańskiej telewizji RTVE o tytule Carlos, Rey Emperador okazała się, jakżeby inaczej, historycznym serialem kostiumowym. 🙂 Kto miał już styczność z hiszpańskimi serialami na pewno zauważył, iż Hiszpanie wręcz uwielbiają seriale kostiumowe i historyczne. Mieliśmy już do czynienia między innymi z takimi tytułami jak Isabel, Ágila roja, Seis hermanas, Pedro I el Cruel, 14 de abril. La República, La Regenta, La Señora, czy też El Quijote. Lista jest bardzo długa.

Serial Carlos, Rey Emperador, chociaż zalicza się do fikcji, opiera się także na ważnych faktach historycznych, i jest kontynuacją poprzedniego serialu Isabel. Z każdym odcinkiem przenosimy się w XVI wiek, kiedy to Hiszpanią rządził król Karol V Habsburg (w Hiszpanii znany jako Carlos I de España), władca potężnego wówczas imperium obejmującego między innymi Hiszpanię, część Niemiec, południe Włoch, i oczywiście hiszpańskie imperium kolonialne w Ameryce. Serial przedstawia historię młodego człowieka, który w krótkim czasie stał się jednym z najpotężniejszych władców na ziemi, zwalczając przy okazji potężnych rywali ubiegających się o tron.

Obecnie pierwszy sezon serialu jest emitowany w każdy poniedziałek na łamach telewizji RTVE, można go także oglądać bezpośrednio na stronie internetowej. Do końca pierwszego sezonu pozostały już tylko dwa odcinki.

Jeśli uczycie się hiszpańskiego i wciąż nie wszystko jest dla Was zrozumiałe, możecie włączyć opcję Ver transcipción, która umożliwi Wam bezpośrednie śledzenie tekstu.

Odcinki z pierwszego sezonu dostępne TUTAJ.

download (1)

Brak komentarzy

Przejdź do dyskusji

Brak komentarzy

Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy.

Twoje dane będą bezpieczne!Zarówno Twój adres e-mail, jak i pozostałe dane osobiste, nie zostaną przekazane osobom trzecim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.